Descoperă cea mai bună colecție de umor, conținuturi amuzante și comice! Peste 10.000 de glume. Conținut nou în fiecare zi, pentru a-ți aduce mereu zâmbete și a-ți face zilele mai vesele!
.
. Post Views: 154
Descoperă cea mai bună colecție de umor, conținuturi amuzante și comice! Peste 10.000 de glume. Conținut nou în fiecare zi, pentru a-ți aduce mereu zâmbete și a-ți face zilele mai vesele!
. Post Views: 154
Aseară, abia ce mă băgasem în pat de vreo jumătate de ceas, când l-am auzit țipând afară pe băiatul cu pizza. Atunci mi-am amintit că venisem în cameră pentru portofel. Post Views: 136
Octombrie cu O de la. o ce bine mi-ar prinde un milion de euro Post Views: 156
Featured Nepotul merge in vacanța de vară la sat. După o săptămână, îi spune bunicului său:– Bunicule, aici e un aer foarte bun, curat, apă limpede și calmă. Dar fetele de aici sunt prea îmbrăcate.Bunicul scoate din buzunar două bomboane, una cu celofan și cealaltă fără.– Alege una. Nepotul o alege pe aia cu celofan.Bunicul său îi spune:– De ce ai [citeste mai departe…]
Măria stătea la o cafea cu prietena ei franțuzoaică, Marianne. Amândouă povesteau, chicoteau și mai trăgeau câte un oftat de gospodine care au multe pe suflet. La un moment dat, Măria, cu privirea serioasă și vocea hotărâtă, spune:– Auzi, Marianne, io m-am gândit bine. Dacă mă înşeală Ion o dată… îl iert. Că doar toți greșim o dată în viață. [citeste mai departe…]
Fericirea e atunci când treci la hainele de toamnă și găsești 50 de lei într-un hanorac Post Views: 196
Mii de statui pe plajă la Eforie după ce un escroc a vândut ciment pe post de nămol Post Views: 178
În memoria lui Ion Iliescu, orașul Băicoi se va numi Măidraga. Post Views: 171
Featured Un client intră într-un restaurant de lux si se asează la masă. Cheful vine si ii aduce meniuľ, iar clientul il intreabă:– Îmi pare rău, dar ce fel de mâncare aveți aici? Chelnerul răspunde:– Avem cele mai fine preparate! La noi, mâncarea este ca o operă de artă!Clientul, uimit, întreabă:– Asta înseamnă că mâncarea va veni cu un cadou [citeste mai departe…]
Bulă se însoară. După câteva luni, iese la o bere cu vechii lui prieteni, pe care nu-i mai văzuse de la nuntă. – Ei, Bulă, spune-ne drept, cum e viața de om însurat? întreabă unul, curios.– Da, da, cum e nevastă-ta? întreabă altul, ridicând sprâncenele cu un zâmbet șmecheresc . Bulă oftează puțin, dar cu un aer mândru:– Cum să [citeste mai departe…]
Se întâlnește cu iubită și îi arată frumusețea de mașină: – Uite, dacă apăs butonul ăsta, se lasă geamul din dreapta. – Dacă-l apăs pe ăsta, se lasă cel din stânga. – Dacă-l apăs pe ăsta, pornește aerul condiționat. – Butonul ăsta, în schimb, este cel mai interesant… – De ce? Ce fata? – Dacă îl apăs pe ăsta atunci [citeste mai departe…]
Vroiam să ma ansor da am făcut o labă și meam dat seama ca nu ami mai trebuie 💪💪 ginditiva anainte sa luați decizii an viața Post Views: 260
Actual Post Views: 237
Se spune că pisicile absorb energia negativă din casă! De când s-a mutat soacra-mea la mine mi s-au sinucis 4 pisici! Post Views: 202
Featured Bulă intră într-un bar şi se aşează la masă.– Chelner, 10 whisky!Le bea pe toate.– Chelner, 9 whisky, te rog!Le dă pe gât şi pe astea.– Chelner, mai adu-mi încă 8 whisky!Le consumă şi pe astea şi tot aşa cu 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 whisky. După ce le termină pe toate, Bulă îi zice chelnerului:– Să [citeste mai departe…]
Bulă și Ștrulă se întâlnesc întâmplător pe o terasă. Bulă își bea liniștit cafeaua, când apare Ștrulă, vizibil agitat și cu un zâmbet cam suspect pe față. – Bulă, vreau să-ți spun ceva… – Spune, Ștrulă! Dar să nu fie vreo prostie, că n-am chef azi… – În primul rând, vreau să fii calm…– Deja nu-mi place cum începe… – [citeste mai departe…]
Un domn trecut de prima tinerețe, dar cu portofelul gras, agață la bar o tânără frumoasă. După puțin timp, ajung în apartamentul domnișoarei. Până ce tânăra se “pregătește”, domnul vrea să pună un CD pentru atmosferă. Pe raft: Brahms, Verdi, Ceaikowski etc.– Vai, dragă, asemenea muzică asculți tu?!– Ah, da, am uitat să vă spun că eu am absolvit Conservatorul. [citeste mai departe…]
A apărut emoticonul: prins de nevastă în timp ce dădea adór . 🤣: )) Post Views: 260
Mi-am cumpărat un frigider, din ăsta modern, HiTech. Încerc să deschid usa după ora 18: 00, dar el îmi zice: „Dorm. Vino dimineata! Deschidem la opt! Post Views: 204
Copyright © 2022 FazeHaioase.ro. Toate drepturile rezervate.