
De fiecare dată când mă cazez la un hotel din străinătate și văd că umerașele sunt înșurubate în sifonier, iar feonul e conectat direct la priză, îmi vine în minte o întrebare:
Ei chiar ne cred pe noi, românii, atât de proști?
Chiar cred că noi nu avem o șurubelniță în geantă?